Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika açıklamaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’daki hemşeri dernekleri toplantısında kritik açıklamalar yapıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

“SEÇİMDEN SONRA HALKIN KARŞISINDA ONLARA NE DEYECEĞİZ?

“Her yenilgiden sonra milleti aşağılamaları sadece kendi karaktersizliklerini gösteriyor. Seçim gecesi olanları gördünüz. Her şey bir yana depremzedelerimizi aşağılamak bile yeter. 6 Şubat depreminden sonra ki en kötüsüydü. Ülkemizin başına gelen felaket, biz depremzedelerimiz için gece gündüz çalışırken buhran ne yaptı?” Küçük işlerini büyütüp reklam malzemesi haline getirmekten başka ne yaptılar? Milletin acısını umursamadan gösteri yapmaktan başka ne yaptılar? Hamdolsun tüm kurumlarımız, belediyelerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız ile depremzedelerin yaralarını fiilen sarıyoruz. Olsunlar ya da olmasınlar. Seçimden sonra utanmadan “Kalsınlar, siyasete, ahlaka, insanlığa hakaret ederek ne diyelim onlara? Faşizm onların kanına sızmış, FETÖ’yle, PKK’yla yol yürüyenlerden başka ne beklenir ki, Kandil’den talimatını nereden alıyorlar, emri nereden alıyoruz Allah’tan milletten. Bu bizim çizgimiz, başka hiçbir çizgi bize yaklaşamaz.”

“DİYARBAKIR’DA 51 KARDEŞİMİZİN ÖLÜMÜNE SEBEP OLAN SELO’YU BIRAKACAKLAR”

“CHP Defne’de yüzde 80 oy aldı, yüzde 20’nin bile altında olabiliriz. Ama hastaneyi biz yaptık. Onlara rağmen inşa ettik. Pazar günü açacağız inşallah. Çünkü kimin nasıl aldığı umrumuzda değil.” çok oy “insanların en hayırlısı insanlara en faydalı olanıdır” Karara göre hareket ediyoruz. Milletimiz hangi şapkayı takarsa taksın gerçek yüzünü gördüğünü bir kez daha ilan etmiştir. Başından beri milletimizin başımızda yeri var dedik. Ne dediler? Yıkayacaklarını söylediler. Neyi yok edecekler? Milletimize kazandırdığımız eserleri yok edecekler. Çekeceğimizi mi söylediler? Sınırlarımızdaki güvenilir bölgelerden çekileceklerdir. Devletimin jandarması, polisi buna izin vermem. Bizi serbest bırakacaklarını söylediler. Kimi serbest bırakacaklar? Selo. Diyarbakır’da 51 kardeşimin ölümüne sebep olan Selo. Biz görevimizin başında olduğumuz sürece adalet ve hukuktan başka sistem işlemeyecek, tek bir adım atılmayacak.”

Haberin Detayları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza kullanabilirsiniz. (iOS, Android)Twitter’da yapabilirsin @haber7Hesabınızı takip edebilirsiniz.

Uygulama mağazası Google Oyun Takip etmek

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu