Haber

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker: “Verimli Tarım Arazilerinin Yapılaşmaya Açılması Önlenmeli”

MUHAMMET FATİH BAŞCI

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, “Hayvancılıkta gıdaya ulaşmada, gıda tüketimine ulaşmada, yeme ulaşmada sorun varsa uygulanan politikalarda sorun olduğu aşikardır. Çözüm önerileri ne olmalı, verimli tarım arazileri yapılmalı” dedi. Çiftçilerimizin bankalara olan borçlarının faizleri silinmeli, ana para ödenebilir düzeyde taksitlendirilmeli, Özellikle gençlerimiz yeniden tarım sektörüne yönelmeleri teşvik edilmeli, ve bunun için teşvikler verilmeli” dedi.

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, dün Burdur Teke Bölgesi 8. Tarım, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı’nın açılış törenine katıldı. Milletvekili Göker törende yaptığı konuşmada şube sorunlarına ilişkin inceleme önerilerini ortaya koydu.

“DESTEKLER ZAMANINDA YAPILMALI”

Mehmet Göker dedi ki:

“Sekizincisini düzenlediğimiz bu fuarda Burdur ekonomisine ve Burdur çiftçisine katkı ve desteklerinden dolayı tüm kuruluşlara teşekkür ediyorum. Reyonda bir sorun mu var? Bunu nasıl anlarız? Varsa bir gıdaya ulaşmada karamsarlık,gıda tüketiminde hayvancılıkta uygulanan politikalarda bir sorun olduğu aşikar herkes bu mağduriyetleri dile getirdiğine göre analiz önerileri ne olmalı verimli tarım alanlarının yapılması engellenmeli Çiftçilerimizin bankalara olan borçlarının faizleri silinmeli, anapara ödenebilecek düzeyde taksitlendirilmeli, özellikle gençlerimiz yeniden tarım müdürlüğüne yönelmeleri teşvik edilmeli, teşvikler verilmelidir. Tarımsal işlerin üretimi ve fiyatı önceden belirlenmeli, üretici bunları ne kadara ve nereye satacağını bilmeli.Bu vesileyle fuarımızın ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu