Haber

Uzmanlardan merdiven altı kömür uyarısı

Havaların soğumasıyla birlikte temel ihtiyaçlardan biri olan ısınmaya ilişkin faturalar da yanmaya başladı. Tedarikçiler, ısınmak için kömür kullananları kalitesiz eserlere karşı uyarıyor. Kalitesiz kömürün insan sağlığına zararları konusunda uyarılarda bulunan üreticiler, merdiven altlarında kömür kullanılmaması gerektiğinin altını çiziyor.

Doğal gaz, elektrik veya kömür ısıtma için kullanılan farklı seçenekler vardır. Son dönemde kömür fiyatlarında yaşanan artış nedeniyle kömür üreticileri daha ucuza üretim yapabilmek için farklı sistemlere başvurmaya başladı.

“KALİTELİ KÖMÜR, ASTIM VE KALP HASTALIKLARI OLANLAR İÇİN ÖNEMLİ SORUNLARA YOL AÇIYOR”

Mersin’de 18 yıldır kömür ve odun sektöründe tedarik hizmeti veren Pele Ticaret’in Kurucusu Mehmet Yoğurtçu, “2021 yılında yerli kömürler daha ucuza ve daha kaliteli üretilirken 100’den fazla üretim nedeniyle kalitesi bozuldu. 2022 yılında % artış.Kalite ve uygun fiyat garantisi ile müşterilerimize hizmet veriyoruz.Vermeye devam ediyoruz.Satın alırken kalori değeri,kül oranı,kükürt oranı,şişme indeksi değeri,nem oranı gibi bilgileri içermesine özen gösterilmelidir. çantanın üzerindeki ağırlık, üretim ve son tüketim tarihi, üretici, adres, telefon ve e-posta adresi.

“KALİTESİ DÜŞÜK KÖMÜR ÖLÜME NEDEN OLABİLİR”

Mehmet Yoğurtçu, “2022’deki fiyat artışlarının ardından yerli üretim kaliteli kömür ile ithal kömür arasında neredeyse fiyat farkı kalmadı. Müşterilerimiz artık daha çok ithal kömürü tercih ediyor. Yerli kömürler eskisi kadar kaliteli üretilemese de diğer kömürler çıkarsa. içerisine karıştırılmaz, ithal kömürlere göre çok daha kaliteli ve ekonomiktirler.Kalitesiz kömür makul şartlar altında oksijen ve su ile yansıyarak gaz haline gelir, karbon monoksit ve hidrojen içeren hava gazı oluşur. Karbon monoksit insan vücuduna girer. inhalasyon yoluyla,zehirler.Baş ağrısı,görme bozuklukları,uyuşukluk,zihin bulanıklığı,koma,depresyon görülebilir.Bazen ölüme bile neden olabilir.Bu nedenle kaliteli kömür almak hem dünya havasını temiz tutmak hem de insanlarımız için çok değerlidir. sağlıklı temiz havada yaşamak için 18 yıldır müşterilerimizin sağlığını düşünerek eser temini hizmeti vermekteyiz Pele Ticaret olarak ou Öncelik insandır. sağlık” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu