Haber

Uğur Dündar, Fenerbahçe Yüksek Kurul Başkanlığı’ndan istifa etti

Fenerbahçe Yüksek Kurul Heyet Başkanı Uğur Dündar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla istifasını duyurdu. Ancak heyetteki oylamanın ardından görevine devam etmesine oy çokluğu ile karar verildi.

Fenerbahçe Kulübü 2022 Olağan Mali Genel Kurulu, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu. Mali Genel Kurul’a Lider Ali Koç, yönetim kurulu üyeleri, Üst Kurul Divanı üyeleri ve kulüp üyeleri katıldı.

Toplantı salonunda üyeler arasında sık sık gerginlik yaşanırken, Yüksek Şura Heyet Başkanı Uğur Dündar istifaya davet edildi. Dündar, yaşanan gelişmelerin ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Hayat felsefem her zaman onurlu yaşamak ve çocuklarıma onurlu bir soyad bırakmak olmuştur. Yüksek Kurul Başkanlığı’nı kendisi olduğu için kabul ettim. #CumhuriyetinFeneri. Bugün bu görevi bırakmaya karar verdim. Ölene kadar Mustafa Kemal’e hizmet etmeye devam edeceğim.” Asker olacağım, bedelini ödeyeceğim” dedi. ‘Siyaset yapmayın’ diyenlerin ‘iktidardan çalınmak’ demek istediğini de biliyorum. Ben doğrunun tarafındayım, seninleyim. Yeri muhalefeti değil hükümeti eleştiriyorum” dedi.

Kuruldaki görevine devam edip etmeyeceği de üyelerin oylarına sunuldu. Dündar’ın görevine devamı oy çokluğu ile kabul edildi. Kendisine istifa etmesi için el kaldıran üyeler, Dündar’a bir kez daha istifa etmesi için tezahürat yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu