Haber

Mavi Marmara Derneği yeniden Gazze’ye gitmeye hazırlanıyor

Mavi Marmara Özgürlük ve Dayanışma Derneği, üyesi olduğu Uluslararası Özgürlük Filosu ile alınan karar doğrultusunda yeniden Gazze’ye doğru yola çıkacak.

Derneğin internet sitesinden yapılan açıklamada, İsrail’in Gazze’de büyük bir soykırım başlattığı, cami, okul, hastane ve tüm sivil yerleşim yerlerinin saldırı altında olduğu belirtildi.

Açıklamada, Gazze’de son bir ayda 11 binden fazla kişinin şehit olduğu, binlerce sivilin de ağır yaralandığı belirtildi.

Açıklamada, İsrail’in, Birleşmiş Milletler ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nın karar ve uyarılarını dinlemeden katliamı sürdürdüğü, 7 Ekim’den bu yana uluslararası vicdanı hiçe saydığı vurgulanarak şu ifadeler kullanıldı:

“Mavi Marmara Derneği olarak üyesi olduğumuz Uluslararası Özgürlük Filosu ile aldığımız karar doğrultusunda sivil ve bağımsız bir hareket olarak yeniden Gazze’ye doğru yola çıkıyoruz. Gazze’deki deniz ablukasına karşı eylemlerimiz Her zaman şiddetsizlik ve şiddet içermeyen direniş ilkelerine bağlı kalarak, “Gemi alımını ve insani yardım malzemelerinin teminini destekleyin, abluka ve ambargoya karşı sesinizi yükseltin.”

Açıklamada ayrıca derneğin bağış ve destek için kullanacağı banka hesap numaraları da yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu