İş

BSCI’den Hometeks’e en yüksek puan

BURSA (İGFA) –Hometeks’in, işletmelerin ILO’nun (Uluslararası Çalışma Örgütü) tüm ülkeler için geçerli olan temel sözleşmelerine uymasını sağlayan özel bir standart olan BSCI kontrolünden A derecesi alması, Hometeks’in uluslararası başarısı için değerli bir özelliktir. şirket.

Brüksel merkezli Dış Ticaret Birliği (FTA) tarafından başlatılan özel bir standart olan BSCI, ILO’nun (Uluslararası Çalışma Örgütü) iş ve personel güvenliği standartlarını temel alır ve tedarik zincirinin sosyal performansının sürekli iyileştirilmesini teşvik eder.

BSCI kontrolü altında; “Sosyal Yönetim Sistemi”, “Çalışanların Katılımı ve Korunması”, “Örgütlenme Özgürlüğü ve Toplu İş Sözleşmesi Kapsamındaki Haklar”, “Ayrımcılık Yapmama”, “Adil Ücret”, “Makul Çalışma Saatleri”, “İş Sağlığı ve Güvenliği”, “Çocuk İşçilik” Değerlendirmesi, Çalıştırmamak, “Genç İşçilere Özel Koruma”, “Kayıtsız/Kaçak İşçi Çalıştırmamak”, “Borçlarını Kapatmak İçin İşçi Çalıştırmamak”, “Çevrenin Korunması” ve “Çevrenin Korunması” olmak üzere 13 farklı kriterde yapılmaktadır. Etik Unsurlara Uygun İş Yapmak”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu