Haber

Bakan Varank, “Yakınlarıma iftira atmaya çalışıyorlar” dedi. Özgür Özel “Şişirtiyorsunuz”u Eleştirdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, kuzeni Sedat Varank’ın Bodrum’da Emlak Konut’tan aldığı ihalede, “Benim hakkımda bir yolsuzluk bulamayanlar, akrabalarım aracılığıyla bana iftira atmaya çalışıyorlar. Ben hiç haram yemedim, yemedim de. aileme haram yedirdi.” CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Yeğeniniz Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı kardeşine inanılmaz bir ihale yaptı. ‘Bu doğru olmadı, etik olmadı’ demek yerine, ‘Yapsa da reddediyorum. ‘Soyadımız Varank’ deyince, ‘Soyadımız Varank diye taksiye binelim mi?’ iş” yanıtını verdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 bütçeleri Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda görüşülüyor.

“KARDEŞ KARDEŞ MİLYARLARCA MÜZAYEDE ÇATIŞIYOR”

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank’ın kardeşi ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın kuzeni Sedat Varank, Meclis Genel Kurulu’nda gündeme geldi. CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Bakın bu cevval iş adamı ablasına bağlı Emlak Konut’un ihalelerine giriyor. Abi kardeş dayanışmasıyla milyarlarca ihaleyi bir çırpıda alıyorlar. Ben, siz dezenfektan bakanıyla Varank ailesi olarak yarışıyor musunuz?” söz konusu.

VARANK: BU ZAMANA KADAR HİÇ HARAM YEMİYORUM

Bakan Varank ise, “Hakkımda herhangi bir hukuksuzluk, usulsüzlük, yolsuzluk, hediye veya kayırma varsa, bu konulara herhangi bir ilgim varsa, suç duyurusunda bulunmayanlar bunu ispat etmez” dedi. korkak.” Bakan Varank, “Biz burada ‘Varanklar’ diyerek komün hayatı yaşamıyoruz. Ben Mustafa Varank olarak bu kürsüye çıktım, 17 yıldır siyasetin içindeyim. Hakkımda yolsuzluk bulamayanlar iftira atmaya çalışıyor. Akrabalarım aracılığıyla bana. Ben yemedim” dedi.

ÖZGÜR ÖZEL: İŞİ YAPIYORSUNUZ

Bakan Varank’ın ardından söz alan CHP Küme Başkan Yardımcısı Özgür Özel, söz konusu ihalenin iptal edildiğini hatırlattı. Özel, “Yeğeniniz Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı kardeşine inanılmaz bir şefkat gösterdi. ‘Bu yanlış olmadı, etik olmadı. Soyadı Varank olduğu halde reddediyorum’ demek yerine, ‘Soyadımız Varank olduğu için taksiye binelim mi’ diye işi bitiriyorsunuz. Gerginliği kaçırdınız, o müzayede bugün iptal oldu” diye tepki gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu