Haber

Van Gölü’nde Günbatımı

Gün batımının en keyifli izlendiği yerlerden biri olan Van Gölü’ne kıyısı olan Bitlis’in Ahlat ilçesi kıyılarında, güneşin şehre veda ettiği her an doyumsuz manzaralar ortaya çıkıyor.

Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise sodalı su özelliği ile en büyük gölü olan Van Gölü’nün kıyısında yer alan Ahlat ilçesinde doyumsuz gün batımı görüntüleri ortaya çıkıyor.

Akşam saatlerinde güneş ufka yaklaştığında Van Gölü’nün kızıllığı göz alıcı bir renge dönüşürken, ilçe kıyısındaki eski ve yeni iskelelere inen vatandaşlar hem görüntüyü keyifle seyrediyor hem de kayıt altına alıyor. cep telefonları ile hoş bir görüntü.

“Gerçekten bu güzelliği herkesin görmesi gerekiyor”

Sahildeki eski iskelede gün batımının güzel görüntüsünü arkadaşlarıyla birlikte seyredip fotoğraflayan Ahmet Yamlı, “Şu anda Ahlat’ta Van Gölü kıyısındaki iskeledeyiz. Hem eski iskele hem de yeni iskele gün batımını izlemek için gerçekten çok güzel yerlerdir. Bu saatte gün batımını izlemek ve fotoğraflamak için geldik. Bu güzelliğin gerçekten herkes tarafından görülmesi gerekiyor. Herkesi bu güzelliği görmeye buraya davet ediyoruz.”dedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu