Haber

Vali Musa Işın, Kütahya İl Genel Meclis Üyeleriyle buluştu

Kütahya İl Genel Meclisi üyeleriyle toplantıya gelen Vali Musa Işın, birlik ve beraberlik içerisinde Kütahya’ya hizmet edeceklerini söyledi.

Kütahya İl Özel İdaresi’nin birlik ve beraberlik içerisinde halkın ihtiyaçlarını dikkate alarak değerli hizmetler yapmaya devam edeceğini belirten Işın, “Halkımızın isteklerini dikkate alarak hareket etmeliyiz ama bu da önemli bir husustur” dedi. Kamu yararını gözetmek idarenin görevidir.Yatırımlarımızı gerçekleştirirken öncelikleri ve ihtiyaçları göz önünde bulundurmamız gerekir.Şeffaflık “İlkesine uygun hareket etmek ve kamuoyunu doğru bilgilendirmekle yükümlüyüz. Kamu kaynaklarını israf etmeden kullanmak önceliğimizdir” dedi.

Kararların birlikte alınacağını belirten Vali Musa Işın, farklı görüşlerin demokrasinin gereği olduğunu vurgulayarak, tartışarak, konuşarak ortak noktaya ulaşmanın önemine vurgu yaptı.

“Kütahya’nın sorunları bizim sorunlarımızdır ve birlikte çözülmesi gerekir. Kütahya’da bir sorun çözülürse hepimiz mutlu oluruz” diyen Vali Işın, “İl Özel İdaresi’nin bütçesini ve kaynaklarını tamamen Kütahya için kullanacağız. Halkımızın yararına ve akılcı bir şekilde bütçemizi yasal hesap verebilirlik ve şeffaflık çerçevesinde kullanacağız. Denetimlerin İl Özel İdaresi tarafından da sağlıklı bir şekilde yapılması gerekiyor. İlimizde hep birlikte güzel işler yapıp, ülkemize en iyi şekilde hizmet etmeyi temenni ediyorum” dedi. – KÜTAHYA

karkamis-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu