Haber

Ünlü isimlerden Erkin Koray için taziye mesajı

Ünlü pop müzisyeni Tarkan, sosyal medya hesaplarından “Bir efsaneyi kaybettik. Başımız sağolsun.” paylaştı.

Mustafa Sandal, Instagram hesabından “Müziğe kattığınız değerleri ve inanılmaz şarkılarınızı asla unutmayacağız. İyi ki bu ülkenin sanatçısıydınız. Mekanınız cennet olsun” dedi. terimleri kullandı.

Rock müzisyeni Kıraç, X hesabından yaptığı paylaşımda, “Allah rahmet eylesin. Nurlara salsın.” Koray’ı cümleleriyle andı.

– “Gençliğimin sesi anılarımın melodisiydi”

Koray’ın ölümünün ardından oyuncu ve senarist Can Yılmaz, “O sadece bir rock müzisyeni değildi, gençliğimin sesi, anılarımın melodisiydi. Elveda Erkin ‘Baba’ seni de unutmayacağız…”

Bir diğer rock müzisyeni Haluk Levent ise sosyal medya hesabından “Ne desem kelimeler yetmez. Baba! Seni çok özleyeceğim” yazdı. Ünlü müzisyeni sözleriyle andı.

Rap müzisyeni Ceza da X hesabında Koray için “Saygı ve rahmetle…” paylaşımında bulundu.

– “Türk rock müziğine tebrikler”

Müzisyen Nazan Öncel, Erkin Koray ile 1996 yılında çekilmiş bir fotoğrafını paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

“Aramızda Fesuphanallah demeyen,Gönül Salıncağına binmeyen var mı Kör Olası Çöpçüler Aşkımı Süpürdü diyen biz değil miydik? Biraz ağlamadık çünkü çok geç oldu. … Hey, git Erkin, hey! Getirin o günleri, yakalım bu günleri. Türk rock müziğinin başı sağolsun. Sevgi ve saygılarımla.”

Ajda Pekkan, Instagram hesabından “Işıklar içinde uyu Erkin Koray.” paylaştı.

Oyuncu Hasan Kaçan da X hesabından “İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raciun. Erkin’in babası da gitti. Yakınlarına ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Allah rahmet eylesin.” Koray için başsağlığı diledi.

Erkin Koray’ın yakın arkadaşlarından Orhan Gencebay, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, “Nur içinde yat kadim dostum, canım kardeşim Erkin Koray. Acım tarifsiz. Ölümsüz eserlerinle hep yaşayacaksın. Nur içinde uyu” dedi. .” söz konusu.

Emel Sayın’ın Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, “Sevgilimiz Erkin Koray’ı kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet, tüm sevenlerine sağlık diliyorum.” mesaj yer aldı.

– İsrailli gruptan taziye mesajı

Dünya turnelerinde sık sık Erkin Koray’ın “Estarabim” şarkısını seslendiren İsrailli heavy metal grubu Orphaned Land, Koray’ın ölümünün ardından taziye mesajı yayınladı.

Grubun solisti Kobi Farhi, “Sevgili Erkin babacığım. Çağımızın en büyük rock kahramanlarından biri olarak hatırlanacaksın. Bugün özgürce yürüdüğümüz müzikal yolu sen inşa ettin.” söz konusu.

Birlikte geçirdikleri güzel zamanlar için Koray’a teşekkür eden Farhi, “Müziğimizin babası büyük efsane seni selamlıyoruz. Mekanın cennet olsun” dedi. diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu