Haber

ÖSYM TERCİH SONUCU ne zaman açıklanacak? YKS ÜNİ tercih sonuçları 2023 sorgulama ekranı!

evet Seçim sonuçları milyonlarca öğrenci adayının gündeminde. YKS sınavı sonucuna göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda 2023-YKS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlanacak. Peki ÖSYM tercih sonucu ne zaman açıklanacak? YKS ÜNİ tercih sonuçları 2023 sorgulama ekranı! Sorgularını arar. Detaylar burada…

ÖSYM TERCİH SONUCU NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS tercihleri ​​geçen yıl 15 Ağustos 2022’de açıklanmıştı. Örneğin bu yıl YKS tercih sonuçlarının Ağustos ayının üçüncü haftasında paylaşılması bekleniyor. 14-20 Ağustos ortasında 2023 ÖSYM YKS tercih sonucu açıklanabilir. Şimdi YKS 2023 açıklanmadı.

YKS UNI TERCİH SONUÇLARI 2023 SORGULAMA EKRANI!

Adaylar yerleştirme sonuçlarını TC Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM web sitesi https://sonuc.osym.gov.tr ​​adresinden öğrenebileceklerdir. Ayrıca Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

YKS 2023 ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri bu yıl 28 Ağustos-1 Eylül 2023 tarihleri ​​arasında, elektronik kayıtlar ise 28-30 Ağustos tarihleri ​​arasında yapılacak. 2023. ÖSYM’ye posta yoluyla veya elden gönderilen tercih listelerinin kabul edilmeyeceği, sadece elektronik tercihlerin dikkate alınacağı açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu