Haber

Memduh Büyükkılıç’tan Sarız’da inceleme

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, sabahın ilk ışıklarıyla Sarız ilçesine gitti.

Deprem felaketinden etkilenen Sarız’da mahalle sakinleriyle toplantıya gelen Önder Büyükkılıç, Sarız Kaymakamı İsmail Şanal, Sarız Belediye Başkanı Baki Bayrak, mahalle muhtarları ve mahallelilerle bir araya geldi.

İlçe genelinde son durum hakkında bilgi alan Büyükkılıç, “Saygıdeğer belediye başkanımıza, ilçe belediye başkanlarımıza, muhtarlarımıza ve Sarızımızın güzel insanlarına minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Sarız’ımız, cana yakın, sabırlı, müstahkem insanlarıyla yanı başımızda olan, Göksun’umuza, Afşin’imize, Elbistan’ımıza, Pazarcık’ımıza, Kahramanmaraş’ımıza hatta Türkiye’nin her yerindeki canlarımıza ulaşan ve ulaşmaya çalışan bir bölgedir.” dedi.

Başkan Büyükkılıç, Sarız’da birlik ve beraberlik içindeki tüm eksikliklerin giderilmesi için yapılması gereken tüm çalışmaları yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini vurgulayarak, “Biliyoruz ki hemen ardından yaşanan deprem nedeniyle Sarız’ımız da etkilendi. ona Bu kapsamda İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğümüz ve belediyelerimiz ile iş birliği içinde yapılan başvuruları değerlendirerek raporların mevzuata uygun olarak tutulması için çaba sarf etmekteyiz.

“BELEDİYELERİMİZİN EKİPLERİ HİZMETİNİZDEYİZ”

İlçede şu an itibariyle 147 ağır hasarlı binanın bulunduğu bilgisini paylaşan Büyükkılıç, şunları söyledi:

“Şu an itibariyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüzle yaptığımız görüşmede buradaki ağır hasarlı bina sayısı şimdilik 147 olarak belirlendi, başvuruların değerlendirilmesi henüz bitmedi. Birbirimize sahip çıkacağız, yaralarımızı saracağız, birlik ve beraberliğimizi bozmayacağız. Belediyelerimizin ekipleri hizmetinizde.”

Daha sonra depremlerde hayatını kaybedenler ve depremzedeler için dualar edildi.

Öte yandan Önder Büyükkılıç, ilçede yapılan incelemelerde koyunları enkaz altında kalan vatandaşa 20 koyun sözü verdi.

yenisehir-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu