Haber

KYK yurt ücretleri ödenecek mi? KYK yurt ücretlerini erteledi mi, ödenmeyecek mi?

KYK yurt ücretleri ödenecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üniversitelerin yaza kadar uzaktan eğitime devam edeceğini, üniversite ve KYK yurtlarının depremzedeler için tahsis edileceğini açıklamasının ardından öğrencilere KYK yurt ücreti ödenecek mi? Sorusuna yanıt arıyor. KYK yurt ücretleri ödenecek mi? KYK yurt ücretlerini erteledi mi, ödenmeyecek mi?

KYK YURT ÜCRETLERİ ÖDENECEK Mİ?

KYK yurt fiyatları ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmamakla birlikte Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs ayı KYK fiyatlarının alınmaması beklenmektedir. Konuyla ilgili sıcak gelişmelerin ardından haberimiz güncellenecektir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Devlet ve milleti sırt sırta vererek bu sıkıntıların üstesinden geleceğimize inanıyorum. Çadır kentlerimizin yanı sıra konteyner ve prefabrik yapıların da yapımına başladık. Gitmek isteyen depremzedeleri yerleştiriyoruz. otel, yurt ve pansiyonlarda diğer illere.Üniversitelerimizin tamamının KYK’ya ait yurtlarını bu işlerde kullanacağız.Üniversiteleri yaza kadar tatile alıyoruz,onlar uzaktan eğitimle yollarına devam edecekler.” Sözlerine konuşmasında yer verdi.

KYK YURT FİYATI NE KADAR?

gençlik ve Spor Milli Eğitim Bakanlığı (GSB) Yeni Yurtlar Yerleşkesi’ndeki 105 Yeni GSB Yurt Binası Resmi Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Değişiklik gösteren yurt ücretlerinde herhangi bir değişiklik olmayacağının müjdesini paylaşmak isterim. ayda 300 lira ile 500 lira arası.” KYK yurt fiyatlarını açıkladı. Buna göre KYK yurt ücretleri aylık 300 TL ile 500 TL arasında değişiyor. KYK yurt fiyatları her ilde yurdun sosyal olanaklarına ve konumuna göre farklılık göstermektedir.

hinisajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu