Haber

Kahramankazan’da “İletişim Yoluyla Dolandırıcılık” konulu seminer düzenlendi

Kahramankazan Emniyet Müdürlüğü okul rehber öğretmenleri, idarecileri ve muhtarlara “iletişim yoluyla dolandırıcılık” konulu seminer verdi.

Hamdiye Ünlü İlkokulu ve Gazi İlkokulunda gerçekleştirilen seminerler, Halk Eğitim Merkezlerinde muhtarlarla devam etti.

Seminerlere konuşmacı olarak katılan polisler, gelişen teknoloji ile birlikte dolandırıcılık türlerinin arttığını, telefon, internet ve benzeri iletişim araçları kullanılarak dolandırıcılığın nasıl yapıldığını, dolandırıcıların aldatmak için ne tür yöntemler kullandığını belirttiler. insanlar, nelere dikkat etmeli ve bu tarz bir dolandırıcılıkla karşı karşıya kaldıklarında. Yapılması gerekenler hakkında bilgi verildi.

Seminere katılan öğretmen ve idareciler kendi okullarındaki öğretmen ve öğrencilere, muhtarlar da mahalle halkına anlatacak.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Yıldırım, bağlantı yoluyla dolandırıcılık olaylarının önüne geçerek vatandaşların mağdur olmamasını sağlamak ve bu konudaki hassasiyeti artırmak amacıyla bu semineri düzenlediklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu