Haber

Beyşehir’de Şap Karantinası Sona Erdi, Aşılamalar Tamamlandı

Konya’nın Beyşehir ilçesinde şap karantina kararı alınan mahallelerde aşılama çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.

Beyşehir Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, şap hastalığı nedeniyle karantinaya alınan yerleşim yerlerindeki irili ufaklı tüm büyükbaş hayvanların aşılama faaliyetlerinin kısa sürede tamamlandığı belirtildi.

Açıklamada şu sözler yer aldı:

“Koruma ve gözetim bölgesindeki tüm işletmeler müdürlüğümüz veteriner hekimleri tarafından titizlikle takip edilecek ve hastalığın seyrine göre ilgili yönetmelik hükümlerine göre karantina süreci sonlandırılacaktır. Üreticilerimize bilgi verilecektir. SMS ve sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla süreç hakkında bilgi verin.”

K tipi yetki belgesi Beyşehir Ticaret ve Sanayi Odasından alınabilir.

Konya’nın Beyşehir, Hüyük ve Derebucak ilçelerindeki K tipi yetki belgeleri Beyşehir Ticaret ve Sanayi Odası’ndan alınabilir.

Beyşehir Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasında K tipi yetkilendirme konusunda protokol imzalandığı belirtildi. ikamet ve işyeri adresleri her üç ilçede bulunan gerçek veya tüzel kişilere verilen belgeler.

Oda Başkanı Mustafa Akbıyık, K tipi yetki belgeleri ile ilgili işlemlerin Beyşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından başlatıldığını belirtti.

Gönüllü öğretmenler okul bahçesinde çalışıyor

Beyşehir’de bulunan Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi’nde görev yapan öğretmenler yaz tatili döneminde de mesaiye devam ediyor.

Geçmişte okulda görev yapan emekli eğitimcilerin de aralarında bulunduğu yönetici, öğretmen ve işçiler, okul bahçesinin yeni eğitim dönemine hazır hale getirilmesi için yürütülen çalışmaları vücut güçlerini katarak pekiştiriyor.

Gönüllü eğitimciler el arabalarıyla taşıdıkları harcı, zeminin kaplandığı alanlara getiriyor, bahçeye fayans döşüyor.

didimajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu